Viesi


Baltijas valstis

Ārvalstu viesu piedalīšanās Dzejas dienās ir sena tradīcija, ko izdevies uzturēt spēkā, pēc dažādiem principiem vai skaistām pašmāju dzejnieku inscinētām nejaušībām veidojot katra gada viesu autoru salikumu. Lai iegūtu koncentrētāku skatu uz notālēm grūti notveramajām poētiskajām aktualitātēm, festivāla veidotāji piedāvā iepazīt dažādu valstu un reģionu dzeju, veidojot ik gadu citu fokusu, veicinot jaunu atdzejojumu tapšanu un Latvijas auditoriju iepazīstinot ar dažādiem nozīmīgiem citvalstu autoriem. Starptautisko noti festivāla programmā šogad iekrāsos mūsu kaimiņi no Baltijas valstīm.

Dzejniekus no Lietuvas un Igaunijas šogad varēs sastapt divos pasākumos, kas nu jau kļuvuši par tradicionālu Dzejas dienu sastāvdaļu – “Baltijas viesu vakarā”, kā arī platformas Latvian Literature rīkotajā darbnīcā “Dzeja un @dzeja vol. 5”.

Festivāla viesi no Lietuvas būs dzejnieki Aistis Žekevičius, Dovile Kuzminskaite un Eugenijs Ališanka, savukārt no Igaunijas –Elo Vīdinga, Trīna Paja un Kristians Haljaks.