Viesi


Berita Kašana

Berita Kašana (Berit Kaschan) ir igauņu dzejniece, biblioterapeite un literatūras pētniece. Izdevusi divus dzejas krājumus: “Smejoties miegā” (“Laughing in My Sleep”) 2016. gadā un “Rīta maiņa” (“The Morning Shift”) 2019. gadā. Rakstījusi arī īsprozu un pētījusi mīta un stāstījuma dziedējošās īpašības. Berita ir arī Igaunijas redaktore Baltijas valstu literārajam žurnālam “No More Amber”. Šobrīd strādā pie trešā dzejas krājuma.

Piedalīsies pasākumā BALTIJAS VALSTU DZEJAS VAKARS “SIEV.DZ.” 9. septembrī

Giedre Kazlauskaite

Giedre Kazlauskaite ir lietuviešu dzejniece, prozaiķe, literatūras kritiķe un literārā žurnāla „Šiaurės Atėnai” redaktore.
Viņas debijas īsstāstu krājums izdots 2001. gadā, bet vislielāko ievērību autore izpelnījusies ar dzejas darbiem.
Autores stilā jaušami autobiogrāfiski elementi, sociālas un personiskas tēmas.
Viņas darbi tulkoti angļu, franču, vācu, poļu un citās valodās.

Piedalīsies pasākumā BALTIJAS VALSTU DZEJAS VAKARS “SIEV.DZ.” 9. septembrī

Tautvīda Marcinevičūte

Tautvīda Marcinkevičūte ar pirmo dzejas grāmatu debitēja 1984. gadā. Pavisam izdotas 15 viņas dzejoļu grāmatas, no kurām trīs krājumi bērniem. Viņas darbu klāstā ir arī Šekspīra lugu un sonetu tulkojumi. Vairāki autores darbi tulkoti angļu valodā un publicēti žurnālos ASV.
2019. gadā Tautvīda pārstāvēja Lietuvu Aiovas universitātes starptautiskajā rakstniecības programmā.
Viņas dzejoļi tulkoti vācu, krievu, itāļu, franču, portugāļu, japāņu un citās valodās.
Piedalīsies pasākumā BALTIJAS VALSTU DZEJAS VAKARS “SIEV.DZ.” 9. septembrī

Mārja Pertna

Mārja Pertna ir dzejniece, tulkotāja un redaktore, studējusi literatūru Tartu universitātē. Laika posmā no 2010. līdz 2019. gadam izdoti četri  dzejas krājumi. Autores darbi tulkoti deviņās valodās. Saņēmusi Juhana Līva un Gustava Suita dzejas balvas. Strādājusi par literāro redaktori kultūras žurnālā “Müürileht” un dzejas redaktori jauniešu literārajā žurnālā “Värske Rõhk”.

Piedalīsies pasākumā BALTIJAS VALSTU DZEJAS VAKARS “SIEV.DZ.” 9. septembrī

Efe Dujan

Dzejnieks un arhitekts Efe Dujan ir dzimis 1981. gadā Stambulā. Izdevis dzejas krājumus Sıkça Sorulan Sorular (2016), Tek Şiirlik Aşklar (2012) un Takas (2006). Viņa dzejoļi ir tulkoti vairāk nekā 25 dažādās valodās, un nākamgad gaidāms Efes debijas romāns.

Piedalīsies pasākumos ŪDENSDZEJA 5. septembrī un CEĻOJUMS AR DZEJNIEKIEM 11. septembrī