Atpakaļ

Liāna Langa

Liāna Langa

Dzejniece Liāna Langa (1960) studējusi LU Filoloģijas fakultātē latviešu valodas un literatūras nodaļas neklātienē, izglītību papildinājusi Ņujorkas New School College, apgūstot filozofiju un amerikāņu 20. gadsimta literatūru. Strādājusi par restauratori Krimā cara pilī Livādijā. Strādājusi par latviešu valodas un literatūras, kā arī angļu valodas skolotāju Rīgas 65. vidusskolā, par mājskolotāju Ņujorkā – mācījusi krievu un latviešu valodu, bijusi programmu koordinatore starptautiskajā kinoforumā “Arsenāls”, sabiedrisko attiecību un reklāmas menedžere uzņēmumā “BDG Latvija”, vadījusi sabiedrisko attiecību un projektu biroju “Idea Media”.

Pirmās publikācijas 1988.gadā – dzejoļu kopa krievu valodā žurnālam “Rodņik” un dzejolis “Lūgšana” biļetenā “Neatkarība”. Pirmais dzejas krājums “Te debesis, te ciparnīca” (1997) novērtēts ar Dzejas dienu balvu, savukārt krājumi “Iepūt taurītē, Skorpion!” un “Antenu burtnīca” novērtēti ar Latvijas Literatūras gada balvu attiecīgi 2002. un 2011.gadā. Savukārt, krājums “Vilkogas” saņēmis  laikraksta “Diena” Gada balvu kultūrā (2007).

Uzstājusies ASV Kongresa bibliotēkā, vēsturiski pirmajā latviešu rakstnieku lasījumā tur (2016). Dzejoļu izlases iznākušas Zviedrijā, Krievijā, Čehijā, Lietuvā, Vācijā, Kanādā. Tulko no krievu un angļu valodas, atdzejojusi arī latviešu autoru darbus krievu valodā.


12. septembris, sestdien

5. septembris, svētdien

7. septembris, otrdien