Atpakaļ uz programmu

Literatūras žurnāla “Strāva” lasījumi

7. septembris, 19:00

Raiņa un Aspazijas māja
Baznīcas iela, Centra rajons, Rīga, Latvija

7. septembrī plkst. 19.00 Raiņa un Aspazijas mājā Baznīcas ielā 30 notiks jauna drukātā literatūras žurnāla “Strāva” dzejas lasījumi, kuros piedalīsies Anna Auziņa, Ieva Melgalve, Ivars Šteinbergs un Arvis Viguls. Pasākumā notiks arī saruna par jaunā žurnāla ieceri. Žurnāla pirmais numurs nāks klajā 2021. gada decembrī.

2020. gada nogalē vairāki latviešu dzejnieki un rakstnieki apvienojās, lai kopīgi izdotu jaunu drukāto literatūras žurnālu “Strāva”, gadu vēlāk plānots laist klajā žurnāla pirmo numuru. Jaunā žurnāla galvenais redaktors ir dzejnieks, atdzejotājs, literatūrzinātnieks un kritiķis Ivars Šteinbergs, un tā redaktori ir Anna Auziņa, Elvīra Bloma, Ieva Melgalve un Arvis Viguls.

Žurnālu “Strāva” izdos rakstnieku biedrība “Līdzstrāva”, kurā apvienojušies divpadsmit latviešu literāti. Biedrība turpina uzņemt jaunus biedrus, un pasākuma laikā būs iespēja uzzināt iestāšanās nosacījumus un biedru priekšrocības. Žurnāla pirmajā numurā būs atspoguļota jaunākā oriģinālliteratūra, spilgti ārzemju literatūras tulkojumi, kā arī literatūras teorija un kritika. Žurnāls aptvers aktuālas un būtiskas tēmas: identitāte, iekļaujoša sabiedrība, dzimte, vara, dezinformācija, u.c. Nākotnē tiks pievērsta īpaša uzmanība ārzemju literatūras aktualitāšu atspoguļojumam.

Ieeja pasākumā ar vakcināciju pret Covid-19 vai Covid-19 pārslimošanu apliecinošu sertifikātu.

Autori, kas piedalās

Ivars Šteinbergs

Anna Auziņa

Arvis Viguls

Ieva Melgalve

Atrašanās vieta

Literatūras žurnāla “Strāva” lasījumi

Raiņa un Aspazijas māja, Baznīcas iela, Centra rajons, Rīga, Latvija