Atpakaļ uz programmu

Latviešu laikmetīgās dzejas izlases somu un latviešu valodā “Ja aizmirsti savu vārdu” prezentācija

12. septembris, 17:00

Raiņa un Aspazijas māja
Baznīcas iela, Centra rajons, Rīga, Latvija

Sestdien 12. septembrī plkst. 17.00 Raiņa un Aspazijas mājā Baznīcas ielā 30 notiks latviešu laikmetīgās dzejas izlases latviešu un somu valodā “Ja aizmirsti savu vārdu” (atdzejojusi Annika Suna) prezentācija un diskusija par atdzeju Latvijā.
Bilingvālā dzejas izlase “Ja aizmirsti savu vārdu” tapa kā sadarbības projekts starp latviešu dzejnieci Elvīru Blomu, somu dzejnieku, izdevēju JK Ihalainenu, Latvijas vēstniecību Somijā un diviem somu dzejas festivāliem Tamperē un Helsinkos. Izlasē iekļauti dzejoļi, kas sarakstīti pēdējo desmit gadu laikā un ko varētu plašā nozīmē raksturot kā eksperimentālus, jo to autori atļaujas paplašināt poētiskās izteiksmes robežas, atrodot dzeju tur, kur latviešu dzejnieki to parasti nemeklē. Izlasē iekļauti piecpadsmit latviešu dzejnieku darbi, tos somu valodā atdzejojusi Annika Suna, priekšvārda autors – Kārlis Vēdiņš, bet grāmatas dizainu veidojis Aleksejs Muraško.
Bilingvālo atdzejas izdevumu projektu plānots turpināt, tiek gaidīta jaunākās somu eksperimentālās dzejas izlase, šādi papildinot cittautu laikmetīgās literatūras klāstu Latvijā. Savukārt latviešu dzejas izlasi “ja esi aizmirsis savu vārdu” plānots nemitīgi atjaunināt un piedāvāt ārzemju izdevniecībām, pretī prasot līdzvērtīgu šo citu valstu jaunāko laikmetīgo dzeju.
Pasākumā izdevumu komentēs sastādītāja un projekta vadītāja Elvīra Bloma, priekšvārda autors Kārlis Vērdiņš un dizaina autors Aleksejs Muraško.
Sarunu par atdzeju un šo atdzejas projektu un tā attīstības iespējām vadīs dzejnieks Ivars Šteinbergs un tajā piedalīsies Kārlis Vērdiņš, Anna Auziņa, Arvis Viguls un Elvīra Bloma.
Ar dzejas lasījumiem uzstāsies Ausma Perons, Lauris Veips un Arvis Viguls.
Pievienoties

Autori, kas piedalās

Elvīra Bloma

Kārlis Vērdiņš

Ivars Šteinbergs

Anna Auziņa

Arvis Viguls

Atrašanās vieta

Latviešu laikmetīgās dzejas izlases somu un latviešu valodā “Ja aizmirsti savu vārdu” prezentācija

Raiņa un Aspazijas māja, Baznīcas iela, Centra rajons, Rīga, Latvija