Atpakaļ uz programmu

Knuta Skujenieka “Dziesmu dziesma”. Audiogrāmatas prezentācija

26. septembris, 19:00

RAIŅA UN ASPAZIJAS MĀJA, BAZNĪCAS IELA 30, RĪGA

Vai šodienas cilvēks prot mīlēt smalki?

Jādibina speciāla organizācija, lai aizsargātos no ģimeņu konfliktiem.

Ar to garu, kas ir šai grāmatā iekšā, es joprojām dzīvoju.

(Knuts Skujenieks)

Ko mūsdienu cilvēkam nozīmē mīlestība un “Dziesmu dziesma”? Aicinām uz izcilā latviešu dzejnieka, atdzejotāja un publicista Knuta Skujenieka audiogrāmatas “Dziesmu dziesma” atvēršanas svētkiem.

“Dziesmu dziesma” jeb Augstā dziesma ir viena no skaistākajām Vecās Derības grāmatām un tiek uzskatīta par mīlas lirikas šedevru. Knuts Skujenieks to raksturo kā rozīnīti starp reliģiskajiem tekstiem, kas tālu pārsniedz tīri reliģiska traktējuma ietvarus. “Dziesmu dziesmu” K. Skujenieks no senebreju valodas tulkojis lēģerī.

Dzeju audiogrāmatā ierunājuši aktieri Andris Bulis un Maija Arvena, piedalās armēņu dziedātāja Asmika Bagojana, skaņu dizainu veidojis skaņu režisors un producents Ivars Kalniņš. Audiogrāmatā būs iekļauts “Dziesmu dziesmas” teksts, Knuta Skujenieka novēlējums klausītājiem un divi līdz šim nepublicēti dzejoļi rokrakstā.

Audiogrāmatas prezentācijā piedalīsies aktieri Andris Bulis un Maija Arvena, un komponiste un mūziķe Lauma Kazaka. Sarunā ar pasākuma apmeklētājiem tiks atklāts “Dziesmu dziesmas” mīlestības noslēpums, bet pirms tam būs iespēja noskatīties līdz šim nepublicētu video interviju ar Knutu Skujenieku (2021) un divus mākslas video ar dzejas lasījumiem, ko veidojis videomākslinieks un mūziķis Ēriks Upenieks.

Ar šo audiogrāmatu projekta radošā komanda vēlas klausītājiem, īpaši jauniešiem, atklāt seno mīlestības dzeju, kurā paustās mīlestības vērtības stāv pāri laikiem, notikumiem un ir nozīmīgas arī šodienas cilvēkiem savstarpējo attiecību veidošanā.

Finansiālais atbalstītājs: Solfeg.io dzejas, mūzikas un mākslas platforma

Sadarbības partneri: mūzikas ierakstu izdevniecība “UPE tuviem un tāliem”, Raiņa un Aspazijas māja

 

Autori, kas piedalās

Lauma Kazaka

Maija Arvena

Andris Bulis