Atpakaļ uz programmu

Dzejas diena Dzegužkalnā

12. septembris, 12:00

Pulka iela 8
Kurzemes rajons, Rīga, Latvija

Dzejas dienu laikā aicinām doties sajūtu pastaigā “Dzegužkalns aizkūkos”, lai iepazītu Dzegužkalna apkaimi – vietu, kur dzīvojuši un radījuši literāti un mūziķi un kas ir iedvesmojusi māksliniekus jaundarbu tapšanai.


Maršruts vedīs pa vienu no Rīgas mazākajām ielām, kur savu bērnību pavadījis dzejnieks Eriks Ādamsons, -varēs uzzināt, kurā mājā dzīvojis komponists Emīls Dārziņš un kur savu bērnību pavadījuši “Nordeķu puikas” Kārlis Ķezbers un Zigmunds Skujiņš.
Pastaigas laikā būs iespēja klausīties gan klasiķu dzeju par Dzegužkalnu, gan satikt un dzirdēt dzejniekus: Lauru Vinogradovu, Zani Brūveri- Kvēpu, Ilonu Miezīti, Ēriku Bērziņu, Māri Salēju un Kristapu Vecgrāvi.


Pastaigas apmeklētāji kopā ar izstādes kuratori varēs apmeklēt arī Rakstniecības un mūzikas muzeja izstādi “Es. Rakstāmmašīna”, lai uzzinātu vairāk par dzejniekiem un viņu darba instrumentu – rakstāmmašīnu.

Ieeja pasākumā ar vakcināciju pret Covid-19, Covid-19 pārslimošanu vai negatīvu Covid-19 testu apliecinošu sertifikātu, kā arī bērniem līdz 12 gadu vecumam.

Atrašanās vieta

Dzejas diena Dzegužkalnā

Pulka iela 8, Kurzemes rajons, Rīga, Latvija